DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Pedikúra

Zdravé a krásné nohy

K základům péče o nohy patří čistota, chůze a cvičení a správná pedikúra. Je samozřejmostí, že nohy se musí každý den mýt ve vlažné vodě a po umytí řádně osušit. Nesmíme zapomenout na prostory mezi prsty ty vysušíme nejlépe ubrouskem. Poté bychom měli ošetřit nohy kvalitním krémem, který ovšem nenanášíme mezi prsty mohl by způsobit plíseň.Nehty by se měli stříhat rovně a poté ještě zbrousit pilníkem do úrovně konce prstu.Ztvrdlou kůži na patách,ale i po stranách palců změkčujeme pravidelným promazáváním po večerní koupeli. Do vodní lázně můžete přidat i jedlou sodu nebo levandulovou sůl a pár kapek tee tre oleje,který má antiseptické vlastnosti a zabraňuje tvorbě plísní. Pokud se staráme o nohy pravidelně stačí odborná pedikůra jednou za měsíc.

 

 

Trápí vás mykóza?

Předejít jí lze několika způsoby:

Nošení vhodné prodyšné obuvi

Ponožky by měli být nejlépe ze stoprocentní bavlny

Důkladné vytírání meziprstních prostor

Dobrým tipem jsou i střídavé koupele nohou

Kvasinky nemají rádi běhání naboso

Léčba mykóz je nejenom zevními prostředky, jaké doporučují kožní lékaři, ale hlavně také vnitřním odkyselením. Nejvhodnější čaj na odkyselení organismu Serafín.

 

Máte popraskané paty?

Na praskliny používejte krém s obsahem oleje a lanolínu. Výborné je ghí.

 

 

Máte žilní problémy?

Mají nejčastěji prazáklad v našem životním stylu. Nedostatek pohybu, dlouhé sezení, nebo naopak stání  to vše může stát za vznikem žilních potíží. Projevují se těžkostí a bolestí nohou, mravenčením, otoky nohou a nočními křečemi. Je dobré nečekat až nás bolest začne sužovat, ale udělat něco pro své nohy předem. Do svého jídelníčku zařaďte dostatek vlákniny, pohybu a pitný režim. Vhodné je i pojídání pohanky, neboť obsahuje rutin.