DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Masáže

Reflexní lymfatická masáž

Je jemná , účinná a příjemná metoda čištění lymfatického systému prováděná na nohách – chodidlech a nártech. Pomáhá při imunitních onemocněních, poúrazových stavech, otocích hlavně okolí kotníků, celulitidě, nepravidelná menstruace, menopauza,operace – můžeme dělat ihned, psychické potíže – nespavost, únava, deprese, úmrtí v rodině, diabetes aj...Velmi vhodná od 4 měsíce těhotenství a po porodu. Velmi vhodná pro sportovce.

Lze ji aplikovat i v případech kdy klasická manuální lymfodrenáž nelze použít. Nepůsobí tak razantně jako mechanická lymfodrenáž ale působí dlouhodobě a více stimuluje tělo k čištění

Lymfa se odvádí cílenými tahy na reflexních zonách chodidla a nártu

Frekvence – je to informace +- 3 týdny ne déle jak měsíc opakovat alespoň 3x.

Kontraindikace:

Veškeré implantáty – kardiostimulátor, silikonové náhrady, endoprotézy

Onkologická onemocnění v léčení, chemoterapii a ozařování

Vysoký krevní tlak

Velké problémy s křečovými žilami a bércovými vředy

Těhotenství 1 až třetí měsíc  naopak od 4 měsíce vhodná

1 ledvina nebo dialyzovaní  pacienti

Transplantace

 

Možné projevy po RLM

Výtok z nosu , očí , gynekologický výtok

Ovulace může přijít o 3 až 4 dny dříve

Svědění, zvýšené pocení a močení

Živější sny

 

Doporučení

Po masáži je dobré zvýšit pitný režim

Vyvarovat se alkoholu

Vhodný je po masáži spánek, odpočinek

 

Klasická masáž

Klasická másáž je nejznámějším a nejoblíbenějším typem masáže mezi sportovci i nesportovci. Její základní předností je relaxační a uvolňující působení. S úspěchem ji využijete po velké fyzické zátěži, kdy uvolnění svalů a svalových úponů podpoří regeneraci organismu. Pozitivním přínosem není pouze relaxace masírovaných částí těla. Při masáži samotné dochází k aktivaci krevního oběhu a lymfatického systému. Zvýší se prokrvení a odvod odpadních látek z těla. To způsobuje nárůst samoozdravovacích procesů a podporu veškerých regenerativních procesů.

Masáž lávovými kameny

Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Teplo a speciální masážní techniky dokonale uvolní tělo a mysl, zbavuje stresu a napětí. Masáž s kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána na odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle. Pro zvýšení efektu je používáno exotických aromatických olejů, které umocňují pocit naprosté relaxace a uvolnění.

Medová masáž

Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus. Přes reflexní zóny zad stimuluje medová masáž činnost orgánů těla a může se podílet i na jejich vyléčení, silně oživuje celý organismus. Je vhodná při velkém počtu civilizačních chorob. Obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Při masáži medem dochází k odstraňování toxinů až z hloubi těla a ty potom „vyplavou„ na povrch kůže a jsou zcela zřetelně rozpoznatelné od medu. Odstraňuje usazeniny, všechny jedy z životního prostředí, potravin a léků, které si tělo nahromadilo ve svých tkáních v průběhu života. Detoxikační masáž medem velmi účinně působí proti rozvinutým nemocem, lze ji však aplikovat i při zvládnutí stresu, chronických chorob, opotřebování věkem, při jarních očistných kůrách.
 

Reflexní masáž chodidel

Reflexní terapie byla v Číně známá již před 5000 lety. Masáž založená na reflexních bodech především na chodidlech, které odpovídají daným orgánům našeho těla je velmi příjemná a uvolňující. Každý reflexní bod je zakončením reflexní energetické dráhy (meridiánu), která začíná například v hlavě, prochází danými orgány a končí na našem chodidle. Reflexní terapie pomáhá odstraňovat bloky reflexních drah a tím zlepšuje činnost jednotlivých orgánů. Jako prevence slouží k celkové tělesné harmonizaci.

Relaxace v hydromasážní vaně

 

Relaxační masáž na uvolnění těla a mysli

Jedná se o propojení klasické masáže spolu s jemným baňkováním a aromaterapie. Na závěr této masáže, která trvá cca 50 minut se aplikuje tělová svíce. Buď na solar plexus, 3 oko nebo na bolestivé místo.